Holnap személyesen izzaszthatják meg Orbánt Brüsszelben
Az Európai Parlament a magyar helyzetről tárgyal szerdán, és Orbán Viktor is ott lesz.
Az Európai Parlament a magyar helyzetről tárgyal szerdán, és Orbán Viktor is ott lesz.
Az uniós országokból érkező hallgatók a 2018-19-es tanévben is jogosultak lesznek valamennyi támogatásra az angliai egyetemeken – ezt a londoni kormány erősítette meg.
Nem akar a kormány kilépni az Európai Unióból, csak alakítana rajta – közölte Lázár János egy üzleti fórumon. A kancelláriaminiszter szerint mindenki jól járt az uniós támogatásokkal, ezek nélkül nem tartana itt az ország.
A jövő őrült vállalkozásait, lehetetlennek tűnő ötleteit várjuk pályázatunkon. Olyan javaslatokat, amelyekkel jobbá tehetjük az EU-t vagy az uniós polgárok életét.
Semmiképp nem maradhat Londonban az Európai Bankhatóság és az Európai Gyógyszerügynökség a Brexit után - mondta Margarítisz Szkínász, az Európai Bizottság (EB) vezető szóvivője.
Az egyetemisták ma Európa első számú vándorai. Még a sokak számára szupernek tekintett francia felsőoktatási intézmények hallgatói is előszeretettel töltenek egy szemesztert vagy teljes tanévet valahol külföldön.
Öt módon próbálhatnának üzenni a magyar kormánynak, de egyik sem valószínű.
Az Európai Bizottság fogyasztóvédelmi illetékesei 352 európai utazási portált vizsgáltak meg tavaly októberben, az eredményt most tették közzé. Ezek az internetes ügynökségek azt ígérik, hogy alapos összehasonlítás után a legjobb árakat kínálják az utazni vágyóknak. Az uniós vizsgálat azonban feltárta, hogy a portálok kétharmada kamuzik.
Gyakorlatilag korlátlan politikai hatalom kerül Tayyip Erdogan török államfő kezébe, ha a mai népszavazáson a résztvevők többsége támogatja a politikus által kezdeményezett alkotmányreformot.
Új könyve apropóján Orbán Viktor történelmi tévedéseiről is beszélt a HVG-nek Nádas Péter. Az író szerint polgárságot, kapitalizmust nem lehet protekcionista alapon megteremteni. Interjú.
Ujhelyi István szerint nekiestek Szájer Józsefnek az Európai Néppárt zárt ülésén a CEU miatt.
Az itthon szokásos stílusban próbálták meg elmagyarázni, hogy mi a baj a CEU-val, de az európai parlamenti képviselők nem igazán voltak vevők erre.
Az Európai Unióból való kilépésnél csak egy dolog nehezebb: a kizárás. Nyilván tudja ezt a magyar kormány is, ahogyan azt is, meddig feszítheti a húrt.
A magyar emberek az igazi áldozatok, miközben Orbán Viktor darabonként adja el a magyar demokrácia alapköveit – különböző frakciókhoz tartozó európai parlamenti képviselők közösen szólaltak fel a magyar miniszterelnök ellen. Köztük volt egy néppárti, tehát a Fidesz pártcsaládjához tartozó lengyel politikusnő is. A Néppárt frakcióvezetője pedig jelezte, beszélt a CEU rektorával.
Nem csak Magyarországon költik botrányos célokra az uniós támogatást. Csehország 40 ezer eurót fizetett ki egy vállalkozásnak, amely bordélyházat alakított ki a német-cseh határon. Legalább a népek megértését segíti.
Ősszel választás elé akarják állítani Magyarországot: vagy elfogadja a menekülteket, vagy kilép az unióból.
Nem lesz sok ideje a tárgyalófeleknek arra, hogy megegyezzenek a Brexit feltételeiről.
A britek hadüzenete után itt az EU-é is. Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke ismertette, miről és hogyan akarnak tárgyalni a huszonhetek a Brexitig várható két évben.
Nincs visszatérés: Brüsszelben átvették a britek EU-tagságának megszüntetését indítványozó levelet.